77-ма річниця звільнення нашого краю від німецько-фашистських загарбників.

Дата: 04.04.2021 12:25

4 квітня 2021 року жителі Іванівського району відзначають 77-річчя з дня визволення району від нацистських
окупантів в роки Другої світової війни.
Звільнення Іванівського району Одеської області на початку квітня 1944 року тривав у багатьох напрямках.
Кінно-механізована група генерала І.А. Пліёва наступала з боку села Доманівка на села Мостове, Вовкове, Калинівку, Джугастрове, в основному уздовж Бендерського шляху на Ново-Миколаївки, Силівка, Козлове. Вранці 2-го квітня 10-я кавалерійська дивізія генерала Б.С. Міллерова атакувала Козлова, але взяти не змогла. Генерал Пліёв задіяв козаків 30-ї кавалерійської дивізії генерала В.С. Головський. Німці відступали в бік села Катаржина (нині - Краснознам'янка). Їх переслідували наші війська. Продовжуючи бої, кінно-механізована група генерала І.А. Пліёва в складі 4-го гвардійського Кубанського кавалерійського корпусу, 4-го гвардійського механізованого корпусу генерала В.І. Жданова і 5-ї окремої мотострілкової бригади підполковника Н.І. Завядова 3-го квітня взяли Катаржина, а 4-го квітня була взята Роздільна.
У той же час війська 6-ї армії генерала І.Т. Шлеміна почали звільнення нашого району з північно-східного напрямку.

Фото без опису

4-го квітня були звільнені села Буялик (Петрівка), Шомполи, села Павлинського сільської ради. Наступальні бої йшли вздовж лівого берега Куяльницького лиману на Одесу. А по правому крилу берега радянські війська визволяли села Олександрівка, Руська Слобідка, Северинівка. Далі між Куяльницьким і Хаджибейським лиманами були звільнені села Іллінка, Августівка і місто Одеса.
У звільненні сіл Іванівського району брала участь також 8-а гвардійська армія під командуванням генерала В. І. Чуйкова. Вона розташувалася в районі села Сербка і почала наступ на села Гудевичеве, Благоево, Баланини, Люботаївка, шарів, бузинового, Іванівка, які були звільнені 4-5-го квітня
«При звільненні села Благоево, - йдеться в повідомленні політвідділом 88-ї стрілецької дивізії командувачу 8-ий гвардійською армією, взято 130-ть полонених, знищено більше 200 гітлерівців, захоплено 4-е гармати з боєприпасами»

Фото без опису

При звільнення Іванівського району в квітні 1944-го року загинуло 2347 воїнів Радянської армії. Серед них - Герой Радянського Союзу, розвідник гвардії, старший лейтенант Катков Федір Леонтійович.
Особливо жорстокі бої відбулися в районі сіл Гудевичеве, де загинуло 273-і воїнів, Богунове (216), Бузинове (88), Баранове (78).
Під час Великої Вітчизняної війни 3417 жителів Іванівського району були учасниками бойових дій, з них загинуло +1261 осіб.
Слава героям і низький їм уклін!